تست و تنظیم آنلاین شیرهای اطمینان

از تجهیزات ویژه ای که یک واحد صنعتی را در مقابل افزایش ناگهانی فشار ایمن می سازد، شیرهای اطمینان هستند.

شیرهای اطمینان به عنوان وسیله ای مناسب جهت جلوگیری از افزایش فشار ناگهانی در تاسیسات تحت فشار ،کارخانه ها و بطور کلی انواع سایتها های صنعتی و برای انواع سیالات مختلف از قبیل گاز ، بخار، آب و یا هوای فشرده استفاده می گردند.

در این میان تست و تنظیم این شیرها بسیار حائز اهمیت می باشد. جهت این کار تاکنون واحدهای صنعتی مجبور به از سرویس خارج کردن  خط لوله یا تجهیز مورد نظر که شیر اطمینان بر روی آن نصب می باشد، بودند تا جهت تست و تنظیم شیر مورد نظر، آن را به به کارگاه مربوطه منتقل نمایند

شرکت البرز پترو ایده توس مفتخر است برای اولین بار در ایران تکنیک  تست و تنظیم شیرهای اطمینان به صورت انلاین و روی کار، بدون نیاز به جداسازی شیر از روی تجهیز و از سرویس خارج کردن آنها و عدم نیاز به شات دان سیستم تولید یا بهره برداری،  با استفاده از دستگاهی موسوم به لگاتست محصول شرکت ال پلن میباشد، را در ایران ارائه نماید.

دستگاه لگاتست

این دستگاه، موفق ترین دستگاه جهت تست شیرهای اطمینان شناخته شده است که توسط بسیاری از سرویسها و مراکز بازرسی دنیا تایید و دارای گواهینامه های معتبری از جمله (TUV) ، (BV) ، (ATEX) ، (DNV)، (SIQ)، (CE اروپا)، (ISO 9001& 14001)،(ISO 6385:2004)، (EN 61010-031:2003/oprA1:2005)، (EN 61187:1999)، (OHSAS18001)، (TIC)، (DGA) و (SA) می باشد.

این دستگاه هیچگونه محدودیتی از لحاظ دمایی و فشار کاری و نوع سیال ندارد. لذا این دستگاه را میتوان در هر دما و فشاری استفاده کرد. ایمنی دستگاه توسط مراکز معتبر بین المللی و شرایط بسیار سخت، بارها و بارها آزمایش شده و هیچگونه خطری برای سیستم و افراد ندارد. این دستگاه طوری طراحی شده است که تحت هرگونه شرایط غیر منتظره ای، سریعا شیر اطمینان را می بندد.

استفاده از دستگاه لگاتست نه تنها هیچگونه مشکلی برای سیستم تولید نمی کند، بلکه دارای مزایای زیر می باشد:

  • عدم نیاز به از سرویس خارج کردن سیستم یا تجهیزات.
  • تست و تنظیم شیرهای اطمینان در شرایط واقعی فشار و دما.
  • عدم توقف فرآیند تولید و بهره برداری.
  • کاهش چشمگیر هزینه های ناشی از توقف مدار تولید.
  • کاهش هزینه های تعمیراتی این نوع تجهیزات.
  • اطمینان از صحت و عملکرد شیرها در حین سرویس و در شرایط بحرانی.
  • کاهش چشمگیر اتلاف انرژی که مهمترین عامل در بازده هر پلان صنعتی است.
  • با توجه به ماهیت تست و اینکه هیچگونه نیازی به بالا بردن فشار نیست از موارد ناخواسته پیدا و نهان زیادی جلوگیری می شود، نظیر:

الف) تحمیل تنشهای اضافی به مخازن تحت فشار، اتصالات، خطوط جوش و پیچ ها و ……

ب) تحمیل تنشهای حرارتی اضافی به سیستم

ج) هدر رفت انواع حامل های انرژی در کل palnt

د) اتلاف وقت

نمونه گزارش تست

کلمه کلیدی خود را وارد کنید