رفع نشتی آنلاین

رفع نشتی آنلاین یا نشت گیری تحت فشار  Online Leak sealing روشی است که از طریق آن می توان نشتی در خطوط لوله و تجهیزات تحت فشار را در حین فرآیند تولید برطرف کرده و به این شیوه از هدر رفت سرمایه که می تواند به واسطه Shut down ناخواسته و یا طولانی شدن زمان تعمیرات به مجموعه تحمیل شده جلوگیری کرد.
شرکت البرز پترو ایده توس مفتخر است که عملیات رفع نشتی آنلاین – نشت گیری تحت فشار را در گستره وسیعی از فشار (Vacuum to 300 bar) و دما (۰°C to 520°C) با موفقیت به انجام رسانده است.
برخی از مواد بسیار پرکاربرد نشت گیری تحت فشار:
  • Valve Packing: این متد رایج ترین شیوه نشت گیری تحت فشار است که در مورد انواع شیرهای صنعتی که با مشکل نشتی مواجه هستند، کاربرد دارد.
در این تکنیک که در موارد بسیاری راهگشاست بدون نیاز به Shut down و یا ایزوله کردن شیر، فقط با تزریق مستقیم خمیر نشت گیری (Sealant Compound) مخصوص که بسیار شبیه مواد آب بندی اصلی بکار رفته در خود شیر است، می توان در زمانی کوتاه مشکل را برطرف کرد.
  • Flange Joint Leaks: در مورد نشتی فلنج ها روش های بسیار متنوعی در دسترس می باشد که بسته به شرایط کاری در فشار و دما و فاصله بین دو فلنج “gap”می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در مواردی که فاصله بین دو سطح فلنج “gap” کمتر از ۸ میلیمتر باشد می توان از شیوه چکش کاری سیم برنجی (Wiring) استفاده نمود. این شیوه بخصوص در مورد فشارهای پایین بسیار موثر است.
در سایر موارد می توان از انواع مختلف کلمپ های دو تکه یا سه تکه که به فراخور هندسه موجود و فشار و دمای کاری طراحی می شوند، استفاده نمود.
  • Elbow Leaks/Weld Leak/Pinhole: در این دسته از نشتی ها نیز می توان با استفاده از کلمپ های متناسب و تزریق مستقیم خمیر نشت گیری (Sealant Compound) عمل نمود که نتایج کاربردی و قابل اعتماد آن ثابت شده است.
در پایان لازم به ذکر است که استفاده از این شیوه (Box Clamp/Sealant Compound) در موارد متعدد دیگر نظیر انواع Reducer،T-Joints و سایر اتصالات نیز کاربرد دارد.

 

برای مشاهده تصاویر مربوط به رفع نشتی اینجا را کلیک کنید.

کلمه کلیدی خود را وارد کنید